Verner Panton (sündinud Taanis Gamtoftes) õppis Odense tehnikakoolis ja siis üliõpilasena arhitektuuri Kopenhaagenis Kuninglikus Taani Kunstiakadeemias. Aastail 1950–1952 töötas ta Arne Jacobseni arhitektuuriettevõttes ja asutas 1955. aastal oma arhitektuuri- ja disainistuudio. Esimest korda pälvis ta suurt tähelepanu oma geomeetriliste vormidega mööblidisainiga ettevõttele Plus-linje. Järgnevatel aastatel disainis Panton palju istmeid ja valgusteid.

Verner Pantoni kirg eredate värvide ja geomeetriliste mustrite vastu avaldus mitmekülgses tekstiilidisainis. Pantoni sisustus, mis ühendab ruumielemendid (põranda, seinad, lae, sisustusesemed, valgustid, tekstiili ning emailitud või plastist paneelid) terviklikuks ühendkunstiteoseks, on muutunud legendaarseks. Kuulsaimad näited on Kölni mööblimessi (1968 ja 1970) jaoks loodud „Visiona“ laevainstallatsioonid, ajalehe Der Spiegeli peakorter Hamburgis (1969) ja Varna restoran Aarhusis (1970).

Panton ja Vitra alustasid koostööd 1960. aastate alguses, kui koos töötati välja Pantoni enimtuntud disain Pantoni tool, mida tutvustati 1967. aastal. See oli ka esimene toode, mille Vitra ise välja töötas.

Verner Panton suri 1998. aastal Kopenhaagenis. Vitra ja Verner Pantoni erilist suhet näitavad Vitra Pantoni disainide uued väljaanded ja 2000. aastal Vitra disainimuuseumis korraldatud Pantoni töö retrospektiiv.