Maarten Van Severen õppis Genti Kunstiakadeemias arhitektuuri. Esimesed mööbliesemed disainis ta 1986. aastal ning järgmisel aastal asutas ta oma töökoja, kus püüdis oma disainitud mööblit piiratud pooltööstuslikul viisil toota. Disainimise ja tootmise ühendamine oli juba ammu põhiosa tema tööst, mille kaudu uuris ta põhilist mööblitüüpi: tooli, lauda, Chaise longue’i, riiulit ja kappi. Vormi, materjali ja ehituse küsimuse põhjalikul uurimisel töötas Van Severen nende kategooriate jaoks välja peamised lahendused.

1990. aastal asus ta tihedat koostööd tegema Rem Koolhaasiga ja pööras tähelepanu sisekujundusega seotud ülesannetele. Sellel ajal asus ta ka õpetama mitmes asutuses, sh Lääne-Flandrias Kortrijkis ülikooli kolledžis (1996), Maastrichti kunstiakadeemias (1996–1997), Delfti tehnikaülikoolis (1998) ning Helsingi ja Barcelona ülikoolides (2000).

1996. aastal algas Maarten Van Severeni karjääri uus osa, kui ta Vitraga koostööd tegema asus. Tänu sellele sai ta töötada uute materjalidega ning sai senisega võrreldes tuntumaks ja mõjukamaks. Maarten Van Severen disainis Vitra jaoks palju uusi esemeid, mis on järk-järgult seeriatootmisse läinud, kuni ta 2005. aastal Gentis suri.