George Nelson(sündinud 1908. aastal Connecticutis (USA) Hartfordis) õppis Yale’i Ülikoolis arhitektuuri. Tänu stipendiumile sai ta aastail 1932–1934 õppida Roomas Ameerika akadeemias. Euroopas tutvus ta tähtsate arhitektuuritööde ja modernismi juhtivate tegelastega.

1935. aastal liitus Nelson ajakirja „Architectural Forum“ („Arhitektuurifoorum“) toimetusega, kus ta töötas kuni 1944. aastani. Ajakirja 1944. aasta väljaandes avaldas Nelson programmilise artikli elamute projekteerimisest ja mööblidisainist, mida pani tähele mööbliettevõtte Herman Miller, Inc. juht D.J. DePree. Veidi aega hiljem sai George Nelson Herman Milleris disainijuhi koha. Ta töötas seal kuni 1972. aastani ning temast sai Ameerika disaini võtmeisik. Lisaks kodu- ja kontorisisustuse loomisele veenis Nelson Charlesi ja Ray Eamesi, Isamu Noguchi ja Alexander Girardi Herman Millerile tööd tegema.

1957. aastal sõlmis Vitra asutaja Willi Fehlbaum Herman Milleriga esimese litsentsilepingu mööbli tootmiseks Euroopas. Kümnendite möödudes Vitraga koostööd tehes said George Nelson ja Rolf Fehlbaum headeks sõpradeks ning viimane ütles Nelsoni kohta järgmist: „Mitte ükski teine silmapaistev disainer ei rääkinud ja kirjutanud disainist nii arukalt ja ladusalt“. Nelson väljendas disaini teemal mõtteid mitmes artiklis ja üheteistkümnes raamatus; Phaidon andis hiljuti kordustrükina uuesti välja tema mõjuka uurimuse „How to see“ („Kuidas näha“).

Lisaks Herman Milleris disainijuhina töötamisele avas Nelson 1947. aastal oma disainibüroo George Nelson Associates, Inc. Ta tegi koostööd selliste väljapaistvate töötajatega nagu näiteks Irving Harper, Ernest Farmer, Gordon Chadwick, George Tscherny ja Don Ervin, et luua lugematul hulgal tooteid ja esemeid, mille seas on neid, mida peetakse nüüd eelmise sajandi keskpaiga modernismi ikoonideks. Arhitektina projekteeris ta mitmeid eramuid. Märkimisväärset tähelepanu sai Sherman Fairchildi maja (1941) ning tema eksperimentaalne maja näitas tema huvi kokkupandavate hoonete ja mitmekülgsete korruseplaanide vastu.

George Nelson suri New Yorgis 1986. aastal. Tema vara, mis on Vitra disainimuuseumi valduses, hõlmab umbes 7400 käsikirja, plaanid, joonised, fotod ja slaidid aastaist 1924–1984. 2008. ja 2009. aastal korraldas Vitra disainimuuseum näituse „George Nelson – Architect, Writer, Designer, Teacher“ („George Nelson – arhitekt, kirjanik, disainer, õpetaja“).