Charles Eames (sündinud 1907 aastal Missouris Saint Louises) õppis Saint Louises Washingtoni Ülikoolis arhitektuuri ja avas 1930. aastal koos Charles M. Grayga oma büroo. 1935. aastal asutas ta Robert T. Walshiga veel ühe arhitektuuriettevõtte. Pärast Cranbrooki kunstiakadeemiast stipendiumi saamist kolis ta 1938. aastal Michigani ja asus järgmisel aastal tööle disainiteaduskonna õppejõuna. 1940. aastal sai Eamesist Cranbrooki tööstusdisaini teaduskonna juht.

Eero Saarinen (sündinud 1910. aastal Soomes Kirkkonummis arhitekti Eliel Saarineni pojana) õppis Pariisis Académie de la Grande Chaumière’is 1929. ja 1930. aastal skulptuuri ja asus siis 1934. aastal õppima New Havenis Yale’i Ülikoolis arhitektuuri. Tänu Yale’i stipendiumile sai ta Euroopasse minna. 1936. aastal tuli ta tagasi USA-sse ning töötas oma isa arhitektuuribüroos ja õpetas ka Bloomfield Hillsis Cranbrooki akadeemias. Siin kohtus Eero Saarinen Charles Eamesiga. Koos katsetasid nad uusi mööblivorme ja lõid vormitud vineerist valmistatud mööbli esimesed kavandid.

1940. aastal registreerisid nad koos oma „orgaanilise tooli“ New Yorgi moodsa kunsti muuseumi võistlusele „Organic Design in Home Furnishings“ („Orgaanilise disainiga kodusisustus“).