1907. aastal New Yorgis sündinud Alexander Girard ning tema sõbrad ja kolleegid George Nelson ning Charles ja Ray Eames olid sõjajärgse Ameerika disaini juhtfiguurid.

Oma mitmekülgses loomingus keskendus ta tekstiilidisainile. Girard lõi Herman Miller Company jaoks erinevaid riideid, eelistades kasutada mitmesugustes värvides abstraktseid vorme ja geomeetrilisi mustreid. Vitra toodab ja kasutab paljusid tema mööbliriideid veel praegugi ning need on siiani ajakohased ja värsked.

Girard õppis alguses arhitektuuri, aga saavutas pika karjääri jooksul tuntuse mööbli, näituste ning sise- ja graafikakujunduse valdkonnas. Lisaks oli ta üks tähtsamaid rahvakunsti kollektsionääre maailmas. Palju reisinud Girard hankis endale esemeid ja tekstiile, mis andsid talle rohkelt indu ja ideid. Kui Vitra asutajate poeg Rolf Fehlbaum esimest korda Alexander Girardi ja tema naist Susanit nende Santa Fe kodus külastas, saatis Fehlbaum oma vanematele kirja, kus rääkis sügavast muljest, mille see talle jätnud oli ja kirjeldas maja kui kõige vaimustavamat maja, mida ta Ameerika Ühendriikides kunagi näinud on.

Vitra ja Vitra disainimuuseum on viimastel aastatel pühendunud Alexander Girardi töö ümberhindamisele ja taaselustamisele. Vitra tooteportfelli suurenevas Girardi kollektsioonis on tema värvitud puidust nukud, keskkonda rikastavad paneelid, mitmesugused mööbliesemed ja tema äratuntava disainiga kangad.

Pärast Alexander Girardi surma 1993. aastal annetasid tema pärijad Girardi arhiivi (sadade jooniste, prototüüpide ja näidistega) Vitra disainimuuseumile. 2016. ja 2017. aastal korraldas muuseum näituse „Alexander Girard: A Designer’s Universe“ („Alexander Girardi disainiuniversum“).